Skip links

Проблема

Війна в нашій країні відбувається на полі бою та в інформаційному просторі. Несвідоме споживання інформації, недостатній рівень
інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – ЗАСИЛЛЯ ВОРОЖОЇ ПРОПАГАНДИ ТА ФЕЙКІВ. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей, хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду, дезінформацію.

Чому

BRAMA – це синергія громадян, приватного й державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Брама – це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу. В історії
людства Брама виконувала найважливіші соціальні функції, одна з яких – оборонна, як захищені в’їзди в міста, фортеці, замки, садиби, на мости і шляхи. У середньовіччі Брама уособлювала все місто як захищену спільноту, що відображено в міській геральдиці багатьох українських міст, таких як: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Херсон та інших. Стати частиною проекту легко, його діяльність направлена на захист медіапростору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного й забороненого контенту

Унікальність

Перший ПРОЄКТ, що переходить від мрій до дій, та вирішує проблему кількісно та якісно. КІЛЬКІСНО: зменшує медіаприсутність росіян. Ініціатив, які б вирішували проблему протистояння пропаганді, немає. В 2022 існували подібні проєкти в Telegram та Facebook, але, на жаль, припинили свою діяльність. Унікальність – це наявність бази ворожих ресурсів, можливість виявлення осередків пропаганди та їх блокування. ЯКІСНО: ми вчимося виявляти і недовіряти ворожому контенту.

Проєкт не займається DDoS атаками (комплекс дій, який спрямований на виведення з ладу веб-хостинга або сервера), або іншими діями які потребують спеціальних знань та навичок, або спеціалізованого програмного забезпечення. Наразі є подібні ініціативи, але потрібнj підсилити їх. Освітня частина проєкту спрямована на задоволення потреб учасників спільноти та утримання їх мотивації на систематичне виконання дій з блокування.

Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер, та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи.

Також метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет. Приєднатися до команди кібервійська можна за посиланням

Рішення

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною
«BRAMA».

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Пропозиції

  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки
відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських
військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.

Результат

На сьогодні в рамках проєкту функціонує Телеграм бот, який накопичує лінкі на джерела що необхідно заблокувати, телеграм канал де публікуються лінки для блокування спільнотою, Вайбер спільнота, та сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

З початку діяльності нашого проєкту, користувачі надіслали понад 140 тис. лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики –роботи ще дуже багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.