16 листопада відзначається водночас і незвичне, і дуже важливе для людства свято — Міжнародний день толерантності. Це відбувається у зв’язку з тим, що 16 листопада 1995 року організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів толерантності», тому члени ООН вирішили заснувати таке свято.

На жаль, на світі багато зла, агресії та випадків нетерпимості по відношенню до представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким немас бути місця в XXI столітті. На сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність — це ознака нашого життя. Зміни починаються з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Толерантність — це властивість людини сильної чи слабкої? Толерантність можна назвати цінним даром, який отримав кожен, але не кожен здатен бути настільки сильним, щоб скористатися ним.