Skip links

Керівник гуртка «Шахові Леви» Савчук Любов Василівна.

Шахи – інтелектуальний вид спорту. Вони є чудовим засобом розвитку математичних здібностей. Шахова гра поєднує в собі науку, мистецтво, а також елементи військової тактики та стратегії.

Заняття в шаховому гуртку проходять у вигляді:

  • лекцій з додаванням легких ігрових партій ,
  • тренінгів з тактики і стратегії,
  • вікторин,
  • сеансів одночасної гри.

Основним завданням є розвиток логічного мислення, виховання кращих рис характеру учнів – цілеспрямованості, об’єктивності.

Тож роботу шахового гуртка можна розглядати в двох аспектах – спортивному і виховному. В гуртку можуть зростати розрядники, майстри спорту, які успішно виступатимуть у змаганнях на першість міста, області, країни.

Заняття шахами сприяє виявленню творчих здібностей дітей, розвитку їхнього інтересу до шахів, до впорядкованого, вдумливого мислення.

Тут оволодівають грою на час з шаховими годинниками, навчаються самостійно аналізувати та систематизувати шахові партії, об’єктивно оцінювати їх, вивчають партії відомих шахістів та використовують їх у практичній грі, індивідуально розробляють плани гри, створюють комбінації, вирішують складні етюди.

Вихованці гуртка “Шахові леви” демонструють високий клас гри в міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних турнірах. Регулярно беруть участь у шахових змаганнях та фестивалях, сеансах одночасної гри, зустрічах з відомими шахістами: Марією і Анною Музичук – сестри – міжнародні гросмейстери (МГ), Святославом Поповичем (МФ), Михайлом Олексієнком (МГ), Назаром Фірманом (МГ) та іншими.