Skip links

Ансамбль сопілкарів створений у 2002 році. Керівник – Материнчук Володимир Миколайович.

В гуртку займаються діти віком від 6 до 12 років. Основне завдання – привити вихованцям любов до музики грою на українському народному інструменті – сопілці.

Вихованці нашого ансамблю вивчають короткі відомості про сопілку, її будову, основні правила гри, звуковидобування натуральних та альтерованих звуків з відповідними прикладами, правилами, п’єсами. У процесі гри на сопілці діти розвивають слух, ритм, музичну пам’ять, увагу, емоційність, набувають навиків ансамблевої гри. Ми прививаємо шанобливе ставлення до національного інструмента і народної музичної творчості. Діти краще розуміють музику і оцінюють її.

В репертуарі ансамблю українські народні пісні, пісні зарубіжних композиторів, колядки, гаївки, щедрівки. Гуртківці ансамблю активні учасники масових заходів БДЮТ таких як День відкритих дверей, в  заходах представлення позашкільних установ Львівщини, День незалежності України, шевченківських днів, Свято матері, творчі звіти гуртків установи та різдв’яно-новорічні свята. Щорічно вихованці беруть участь у районних, міських та обласних заходах в різноманітних оглядах художньої самодіяльності. З концертною програмою ансамбль виступав в містах Вроцлав та Волов (Польща).

В ансамблі систематично готуються виховні бесіди, що знайомлять гуртківців із звичаями та обрядами українського народу, його піснею. Організовуються екскурсії на концерти у філармонію, органний зал, оперний театр для глибокого пізнання української культури  та українського  музичного мистецтва.